Ana Sayfa E-Spor 1907 Fenerbahçe’ye Gillette Desteği!

1907 Fenerbahçe’ye Gillette Desteği!

7 dakikada okuyabilirsiniz.
0
0
66
1907 Fenerbahçe E-Spor

Türkiye’de spora destek veren markalardan biri olan Gillette, 1907 Fenerbahçe E-Spor takımının Erkek Bakım Markası Sponsoru oldu. Türkiye’de giderek yaygınlaşmaya başlayan ve büyük ilgi içerisinde takip edilen E-Spor kategorisi, Gillette desteği ile buluşmuş oldu.

Gillette’nin bu sponsorluğu ile birlikte, son yılların yükselen trendlerinin başında gelen ve genç yaş grubunun yoğun ilgisine maruz kalan E-Spor kategorisi de desteklenmiş oldu. Başta LoL olmak üzere yerli ve başarılı bir yapım olan Zula ile aynı zamanda PUBG’deki takımlara sponsor olan Gillette, Türkiye’de E-Spor’un gelişimine katkı sağlayan markalardan biri olma yolundaki hedeflerini sürdürüyor.

1907 Fenerbahçe E-SporHatırlanacağı üzere 1907 Fenerbahçe E-Spor takımı, “Gillette Milliyet Spor Ödülleri” gecesinde oyunsever gençler tarafından “Yılın En #GilletteGibi E-Spor Takımı” seçilmişti. Fenerbahçe E-Spor takımı, TBF 2017 ve Rift Rivals 2017’de şampiyon olduktan sonra Çin’de gerçekleştirilen Worlds 2017’ye de katılma başarısı göstermiş ve tüm bunları gerçekleştirebilen tek takım olmayı bilmişti.

1911 yılından beri spor alanında sürekli sponsorluklar gerçekleştiren Gillette, bu geleneği günümüzde de devam ettirmeye devam ediyor. Yeni bir spor dalı olarak görülen Espora Türkiye’de destek veren öncü markalardan biri oluyor. 1907 Fenerbahçe Takımı ile gerçekleştirdiği işbirliği ile hem Avrupa’nın en genç nüfusuna hitap ediyor, hem de Türkiye’de böylesine popüler bir spor dalının daha da gelişmesine destek oluyor.

1907 Fenerbahçe Espor Takım Başkanı Sina Afra yaptığı açıklamalarda; “1907 Fenerbahçe Espor olarak yeni sponsorumuz Gillette ile uzun bir yolculuğa başlıyoruz. Gençlerin sporu, geleceğin sporu Esporda #GiletteGibi karşınızda olacağız.” dedi.

E-Spora İlgi Oldukça Fazla

Espor, 10 milyona kişiye ulaşıyor ve Türkiye’de gittikçe daha popüler oluyor. Yapılan son araştırmalarda, Türkiye’de son bir ayda en az bir kez mobil oyun oynayan gençlerin oranı yüzde 78. Oyun oynayanların en az yüzde 75’i ise sosyal platformlarda oyunla ilgili videolar izliyor. Taktiksel düşünce, konsantrasyon ve hızlı refleks gibi birçok değişkeni bir arada içeren bir spor dalı olduğu için gençlerin hem gelişimine hem özgüvenine katkıda bulunan Espor, şimdiden Türkiye’de oldukça fazla sayıda lige, turnuvalara ve etkinliklere sahip.

Gençlerin sporla iç içe, sağlık ve özgüvenle büyümelerine önem veren Gillette de farklı spor dallarının yanında Türkiye’de giderek yaygınlaşan Espora desteğini devam ettiriyor. Bu kapsamda 2018’in son günlerinde Türkiye’nin yayıncı ve oyuncularını birleştiren ilk ödüllü Fortnite Turnuvası’nı düzenleyen Gillette, oyunsever gençlerin turnuvada en iyi performanslarını sergilemeleri için turnuvaya #GilletteGibi hazır olmalarını sağlamıştı.

Gillette 11 ülkede Twitch yayıncılarıyla işbirliği yaptı

Gillette Espora desteğini sadece takımlar ile de sınırlı tutmuyor. Dünyanın önde gelen canlı yayın oyun platformu Twitch ile yaptığı uzun soluklu bir işbirliği ile 11 ülkede sürdürecek. Geçtiğimiz günlerde Espor ve video oyunu odaklı eğlence platformu Twitch ile işbirliğini duyuran Gillette, 11 ülkeden dünyanın önde gelen 11 Twitch yayıncısıyla (Gillette Gaming Alliance) Gillette Oyun Birliği’ni hayata geçirdi. Ekipte Türkiye’den de Mithrain de yer alıyor.

2018’in son günlerinde Türkiye’nin yayıncı ve oyuncularını birleştiren ilk ödüllü Fortnite Turnuvası’nı da düzenleyen Gillette, oyunsever gençlerin hem en iyi performanslarını sergilemelerine hem de #GilletteGibi görünmelerine destek olmaya devam ediyor.

Load More Related Articles
Daha Fazla İlgili Makaleyi Oku Arda Çağatay Genç
Daha Fazla Oku E-Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kontrol Et

Ajax’ın Rüyası Devam Ediyor!

Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final ilk maçında Hollanda temsilcisi Ajax, İngiliz ekibi Tottenha…