Ana Sayfa E-Spor VFŞL 6. Hafta | Panorama

VFŞL 6. Hafta | Panorama

5 dakikada okuyabilirsiniz.
0
17
398
VFŞL, VFŞL 7.Hafta

Haftasonu oynanan maçlarla birlikte ligin 6. haftasını geride bıraktık. Play off dönemi yaklaşırken birçok kritik mücadeleye sahne olan bu haftayı gelin hep birlikte inceleyelim.

VFŞL, Fenerbahçe

Şüphesiz bu hafta herkes tarafından ilgi çeken iki mücadele vardı. 1907 Fenerbahçe hem Royal Youth hem de Bahçeşehir Supermassive ile oynadı. Ligin zirvesini yakından ilgilendiren bu iki maçı da 1907 Fenerbahçe kazandı ve birçok insan için sürpriz bir sonuca imza attı. Hem macro oyun hem de kazanan koridor eşleşmeleri belirleyici oldu. 1907 Fenerbahçe, 2. haftanın sonunda yaptığı koç değişikliği ile seçim yasaklama ekranında oldukça başarılı gözüküyordu. Bu hafta başlayana kadar üst üste 6 maç kazanmışlardı ve hemen hemen tüm maçları domine ederek gelmişlerdi. Kirei’nin önderliğinde takım oldukça etkili gözüküyordu. Özellikle Kirei ve Ruin işbirliği birçok maçta, maçın gidişatını belirliyorlardı. Cumartesi günü oynanan maçta Royal Youth buna hazırlanmış gözüktü ve ilk yasaklama aşamasında hem Jayce’i hem de Kindred’ı açık bıraktı. İlk seçimden Lucian alan Fenerbahçe Kindred’a yönelmedi. Sürpriz bir şekilde Corki’ye yönelen ve sene başından bu yana daha çok takımın kompozisyona uygun olarak tank ve işlevsel seçimler yapan Bolulu ilk defa taşıyıcı şampiyon oynadı. Royal Youth cephesi ise özellikle LEC’te son günlerde oynanan Sylas jungle deneme kararı aldı. Daha önce de taşıyıcı oynamadığında Sejuani’ye yönelen Kirei yine aynısını yaptı ve Sejuani aldı.

Maç dengede başladı lakin alametin orada çıkan savaşta Fenerbahçe öne geçti ve bu aldığı üstünlüğü maçın sonuna kadar götürüp maçı kazandı. Royal organizasyonu kurulduğundan bu yana 9 maçtır kazanamayan 1907 Fenerbahçe bu maçla beraber bu seriye de son vermiş oldu. Pazar günü oynanan maçta ise Bahçeşehir Supermassive, direkt Kirei’ye odaklandı ve 3 yasaklamanın 2’sini Karthus ve Kindred’a yaptılar. Ruin bu maçta da Jayce’i bulduğu an seçti ve üst koridoru kazanma şansına sahip oldu. Birçok maçta gördüğümüz Kirei’nin üst koridora yaptığı erken baskını bu maçta da gördük ve öne geçen Ruin bu fırsatı çok iyi değerlendirdi.

Bir diğer yandan Azir ve Cassiopeia seçimleri ile geç oyunda da iddialı bir kompozisyon kuran Fenerbahçe üst koridordan da aldığı avantajla birlikte maçı kazandı.

HAFTANIN ENLERİ

Haftanın Takımı : 1907 Fenerbahçe

Haftanın Oyuncusu : Ruin

Haftanın Beşlisi : Ruin – Roulette – Bolulu – Zeitnot – Japone

Haftanın Sürprizi : HWA Gaming’in 2’de 2 ile haftayı tamamlaması

Haftanın Hayal Kırıklığı : Beşiktaş’ın, Bursaspor’a yenilmesi

Load More Related Articles
Daha Fazla İlgili Makaleyi Oku Oktay Çakmak
Daha Fazla Oku E-Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kontrol Et

VFŞL’de Finalin Adı Belli Oldu!

İlk yarı final eşleşmesi Bahçeşehir SuperMassive – Royal Youth arasında oldu. Sezon …